מידע נוסף
סאלח שבתי
סאלח שבתי

המחזמר הישראלי המצליח והאהוב בכל הזמנים

בהפקהחדשה ומרהיבה לרגל חגיגות 70 שנה למדינת ישראל

 מחזמר מאת אפרים קישון

לחניםכלת פרס ישראל נורית הירש  פזמוניםחיים חפר

בימויוכוריאוגרפיה עומר זמרי עיבוד וניהול מוסיקלי: שמוליק נויפלד

 נתן דטנר בתפקיד סאלח שבתי

הפקתענק בהשתתפות עשרות שחקנים, זמרים, רקדנים ובליווי תזמורת חיה

ובהשתתפות: שרונה אלימלך, הראל מויאל/שמעוןחאבה, גל אמיתי, רוני נדלר, מיטל נוטיק, אריה מוסקונה, שלום שמואלוב, יוסי סגל,יואב בר לב, דידי גת, דורון אורן, הילה מערבי, ענת סלונים ועוד.

סאלח שבתי עלה לראשונה כסרט הקולנוע ישראליבכיכובו של חיים טופול, הוא זכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר בגלובוס הזהב, ואף היההסרט הישראלי הראשון שהיה מועמד לפרס האוסקר לסרט הזר. בשל הצלחתו העצומה, הפך"סאלח" למחזמר והוצג בתיאטרון הלאומי הבימה ובכיכובו של זאב רווח,המחזמר הפך להצלחה חסרת תקדים. מאז ועד היום, סאלח שבתי נחשב למחזמר הישראליהמצליח ביתר בכל הזמניםסאלח חוזר לבמות לרגל 70 שנה למדינת ישראל

סאלח שבתי, עולה לישראל מאחת מארצות ערב יחד עם משפחתו המורחבת,אשתו אתרוגה ו חמשת ילדיו. בשנות ה 50, מעט אחרי הקמת המדינה, עם הגיעו לישראל,נשלח סאלח למעברה. הוא מתרגל במהירות לחיי המקום ואף מגיע למעמד של מנהיג הקהילה,שנמצאת ליד קיבוץ אידאלוגי. עם התקרבות מועד הבחירות, נציגים ממפלגת שונות מציעיםלסאלח הצעות שונות ומבקשים בתמורה שיפעל כקבלן קולות וידרבן את כל אנשי המעברהלהצביע עבורם. אבל סאלח הוא אדם ישר ותמים מטבעו, הוא מתמודד עם הביוקרטריההישראלית הצעירה ומנצל את חולשותיה הידועות ובסוף מנצח אותה וזוכה לדירת שיכוןחדשה בישראל.

הגדלה